Eiropas kauss floristikā 2022
Eiropas čempionāts floristikā 2022. Katovice/Polija
Eiropas čempionāts floristikā bija plānots jau 2020 gadā, bet vispasaules sērgas dēļ tas tika atlikts 2 reizes. Kā noslēguma vakariņās teica Polijas floristu apvienības prezidents – 2020. gadā mūs apstādināja sērga, 2021. gadā mums nebija motivācijas ( ierobežojumi, maskas, sertifikāti utt.), tad šogad mūs vairs neapturēja nekas.
Čempionātā piedalījās 16 valstis – Vācija, Austrija, Ukraina, Polija, Rumānija, Itālija u.c. Tika veidoti 6 darbi – galds, objekts, pušķis, body decoration – mājasdarbi un 2 pārsteiguma darbi. Bet domājams, ja Jūs kaut nedaudz interesējaties par floristiku, šos visus darbus esat jau redzējuši neskaitāmajās bilžu kolāžās no čempionāta.
Paralēli Eiropas čempionātam floristikā, notika floristu paraugdemonstrējumi un šovi. Varēja redzēt gan Klaus Wagener, gan Robert Bartolen, Max Kuczynski un citu floristu radītos darbus. Visinteresantākie darbi tika radīti Roberta Bartolen šovā – “The future of floristry” (nākotnes floristika). Tas lika aizdomāties un domāt radoši, kā vēl var parādīt ziedu skaistumu un kā tos savienot ar mūsdienu tendencēm.
Man personīgi bija interesanti novērtēt pasākumu no organizatoriskā viedokļa , jo esmu daudzu floristu izstāžu, konkursu organizatore. Tāpēc šoreiz vairāk par pasākumu no šīs puses, nevis florista viedokļa.
No lieliem ziedu pasākumiem mēs gaidām pārsteigumu, svētkus, jaunas idejas, iedvesmu. Vai šo visu sastapām Eiropas čempionātā Polijā – ne gluži. Jo kā saka, Dievs ir detaļās. Tad šeit bija vairākums iztrūkstošu detaļu kopums, kas neļauj teikt – “šīs bija visu laiku labākās Olimpiskās spēles”. 🙂
Apmeklējot daudzus citus floristikas pasākumus, šis likās ļoti piezemēts un jāsaka
“garlaicīgs”. Varbūt pie vainas bija lielās, plašās konferenču halles telpas, kuras atradās tieši blakus slavenajai Spodek arēnai. Jo tās bija grūti aizpildīt ar ziedu kompozīcijām, lai radītu svētku un bagātīguma sajūtu. Iespējams, trūka laba izstāžu noformētāja ,kas daudzās kompozīcijas mācētu prasmīgi izkārtot pa visu halli. Pietrūka atmosfēras – mūzikas hallē, chill out sajūtas, kaut gan čempionāta tēma bija deja un mūzika. Pietrūka arī iespēja aplūkot darbus tuvāk, lai redzētu
visas smalkās detaļas ( šī iespēja netika piedāvāta arī Gala vakariņu laikā un noslēdzošajā čempionāta dienā).
Īsti aizraujošs bija pats Eiropas čempionāts floristkā, kas ļāva redzēt kā strādā floristi, cik tehniski, ātri, precīzi. Un iespējams, tas arī ir vissvarīgākais floristu čempionātos, nevis visas blakus lietas. Un protams, neizmērojami lepojamies ar mūsu skolas absolventi un LAK florista amata meistari Mariannu Debchynska no Ukrainas, kas piedalījās čempionātā un spēja sacensties ar floristikas lielvalstīm un parādīt ļoti meistarīgu sniegumu neskatoties ne uz ko.
Un čempionāts ne vienmēr ir tikai ap un par ziediem, tas ļauj iepazīt jaunas vietas, pilsētas, kultūru. Iepazīt jaunus vārdus floristikā un apskatīt daudzu valstu floristu veikumus. Satikties ar floristiem, kam esi cītīgi sekojis sociālajos medijos, satikt sen neredzētus draugus – floristus. Sekot floristu un floristikas nozares izaugsmei un novērtēt Eiropas floristikas tendences.
Protams, novērtēt un iegūt zināšanas lielu pasākumu tapšanā, kas ir saistīti ar florista, kā profesijas pasauli. Jo Latvijā tādi notiek ļoti reti. Bet šī ir iespēja krāt pieredzi.
Uzvarēja labākais – Hanneke Frankema no Nīderlandes ar vienotā stilā izveidotu visu darbu ansambli, kur detaļas tika izstrādātas līdz perfekcionismam.
Uz tikšanos Pasaules čempionātā 2023 Mančestrā, Lielbritānijā!